Urzędy Skarbowe w Polsce coraz częściej wysyłają do podatników wezwania w celu wykazania dochodów uzyskanych w Holandii.

jak rozliczyc podatek z holandii

Jak na razie sprawdzany jest rok 2013 a za pewne będą i następne, dlatego jeżeli nie ujawniłeś (aś) dochodów holenderskich w swoim rozliczeniu rocznym PIT możesz spodziewać się listu poleconego z polskiego Urzędu Skarbowego.

Standardowy termin na złożenie zeznania bądź korekty do 7 dni od dnia otrzymania pisma.

Brak reakcji z twoje strony może skutkować powstaniu sankcji za wykroczenie skarbowe, a kary są wysokie.

Coraz większe zainteresowanie urzędników skontrolowaniem podatników spowodowane jest tym, że przesyłane są informacje z holenderskiego Urzędu Skarbowego Belastingdienst do polskich Urzędów Skarbowych. Wobec powyższego nic się nie ukryje bowiem informacje o tym, że podatnik rozliczył się w holenderskim Urzędzie Skarbowym zostaną przekazane prędzej czy później do polskiego Urzędu Skarbowego.

Jeżeli nie ujawniłeś(aś) dochodów uzyskanych z pracy w Holandii na odpowiednim druku PIT wraz z załącznikiem ZG powinieneś zrobić to jak najszybciej aby uniknąć problemów.

Polski Urząd Skarbowy może zweryfikować poprawność rozliczeń nawet do 5 lat wstecz.

W związku z tym poddawane będą kontroli lata od 2011 do 2016.

Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś a masz z tym problem – zapraszam do kontaktu telefonicznego bądź w osobistego, chętnie pomogę.

SKONTAKTUJ SIĘ Z ANIĄ

Wezwania z polskiego urzędu skarbowego do rozliczenia dochodów uzyskanych w Holandii